Suat Kılıç Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Suat Kılıç Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

, 23 Temmuz 1972’de Samsun’da doğdu.
Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi
Meslek olarak: Avukat, hukukçu, sarı basın kartı sahibi gazeteci ve yazar
Dünya Radyo, Kanal 7, NTV ve Kanal D’de Program Yapımcısı, Sunucusu, Müdürü ve Haber Editörü olarak görev yaptı.

3 Kasım 2002 Genel Seçimlerinde 22. Dönem Samsun Milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne giren , bu dönemde; TBMM Başkanlık Divanı Kâtip Üyeliği ve AK PARTİ Genel Merkez Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Kılıç bu göreviyle birlikte, AK PARTİ’nin aylık resmi yayın organı olan Türkiye Bülteni’nin de 6 yıl süreyle Genel Yayın Yönetmenliğini yaptı.

22 Temmuz 2007 seçimlerinde 23. Dönem Samsun Milletvekili olarak ikinci kez TBMM’ye giren Kılıç, AK PARTİ Genel Merkez Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcılığı, TBMM Anayasa Komisyonu Üyeliği, AK PARTİ Grup Yönetim Kurulu Üyeliği, Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi KEİPA Üyeliği, Türkiye-Brezilya Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanlığı görevlerini yürüttü. 2009 yılında AK PARTİ Grup Başkanvekilliğine getirilen  Kılıç;  bu görevini de iki yıl  sürdürdü.

12 Haziran 2011 seçimlerinde 24. Dönem Samsun Milletvekili olarak yeniden Parlamentoya giren Kılıç, 6 Temmuz 2011 tarihinde işbaşına gelen 61. Hükümet Kabinesinde oldu.

İngilizce bilen Suat Kılıç, evli ve 3 çocuk babasıdır

Kaynak:Enson haber Biyografi

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir