Şuayip Birinci Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Şuayip Birinci Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

1973 yılında Rize’de doğan , ilk ve orta öğrenimini Rize ve Trabzon illerinde tamamladı.

MESLEK HAYATINA BAŞLANGICI

1998 yılında Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Birinci, aynı yıl Rize’de acil servis hekimi olarak meslek hayatına başladı. 1998 ve 2001 yılları arasında, Sağlık Ocağı ve Rize Devlet Hastanesi’nde görev yaptı.

2004 ve 2005 yılları arasında İstanbul Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde acil servis hekimi olarak göreve başlayan, Şuayip Birinci, 2005 ve 2009 yılları arasında Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Başhekim Yardımcılığı görevinde bulundu.

Birinci, 2009 ve 2012 yılları arasında; İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü; İl Sağlık Müdür Yardımcısı olarak görevlendirildi. İl Sağlık Müdürlüğü; Sağlık Bilgi Sistemleri Şubesi ve Tıbbi Cihaz ve Biyomedikal Şubeleri yöneticiliğini yürüttü.

MÜSTEŞAR YARDIMCILIĞI

02.11.2012 tarihinde İstanbul İl Sağlık Müdür Yardımcılığı görevinden ayrılarak, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu İstanbul Anadolu Kuzey Bölgesi Genel Sekreteri olarak göreve başladı. Şuayip Birinci, bu görevinden sonra 2014 yılında Sağlık Bakanlığı Müsteşar yardımcılığı görevine atandı.

YÜKSEK LİSANS EĞİTİMİ

Dr. Şuayıp Birinci; 2010 yılında Beykent Üniversitesi, İşletme Anabilim Dalı, Hastane ve Sağlık Kurumları Yönetimi programında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

Kaynak:Enson Biyografi

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir