Sylvester Stallone Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Sylvester Stallone Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Benzinio İtalyan asıllı Amerika’lı oyuncu, senarist ve yönetmen.

Stallone, dikkat çekmek için çaba sarf etmemesine rağmen öğrencilik döneminde 12 kez okul değiştirmiş ve bu okullardan davranış bozukluğu olduğu gerekçesiyle atılmıştır. 1967 yılında Miami Üniversitesi tiyatro bölümünde eğitim görmeye başladı; ancak 1969’da mezun olamadan ayrıldı.

Profesyonel bir oyuncu olarak oynadığı ilk filmi 1971 yılındaki Bananas’tır; ancak asıl çıkışını 1976 yılında çevirdiği Rocky filmiyle yakalamıştır. Bu filmde İtalyan asıllı bir boksör olan ’nın hayatı anlatılmış ve filmin gişe başarısı beklenenin üstünde çıkınca projeye devam kararı alınmıştır. 

Rocky adının, 1956 yılında boksu namağlup bir şekilde bırakan ağırsiklet boks şampiyonu Rocky Marciano’dan esinlenerek verildiği düşünülmektedir. Stallone, Rocky efsanesi ile sadece oyunculuğunu değil aynı zamanda senaryo yazarlığı ve yönetmenlik gibi özelliklerini de sergilemiş oluyordu.

Rocky serisinin bütün filmlerini kendisi kaleme almış ve serinin 2,3,4 ve 6. bölümlerinde yönetmenlik koltuğuna oturmuştur.

Bu filmlerde Rocky İtalyan asıllı olmasına rağmen şortu Amerikan bayrağına bürünmüştür. Aynı zamanda Rocky serisi filmlerde Stallone kendi düşüncelerini yansıtmaktadır. Bir maçta siyahi bir boksörü devirirken serideki diğer bir filmde Rus boksörü ringde nakavt etmiştir. 

Rus ideolojisi ve Amerika’da yaşayan siyahilerle ilgili fikirlerini filmlerinde ringe taşımış ve bu karşılaşmalardan Rocky Balboa  galip ayrılmıştır ama siyahi dostluğunu da göstermiştir.

, Rocky ile çıkış yaşamasına rağmen onu tüm dünyanın gözünde kahraman yapan 1982 yılında çevrilen İlk Kan filmindeki karakteridir.

Öyle ki ter içerisinde kalmış vücudundaki tüm damarlarının göründüğü sonuna kadar gerilmiş kaslara ve yaptığı işlere bakıldığında  hayran kalmamak mümkün değildi. Bu filmdeki hayranlık yine Stallone için bir devam filminin kapısını aralamıştır. 1985 ve 1988 yıllarında 3’er sene arayla gelen Rambo serisi beyaz perdeyi dolayısıyla hayranlarını yalnız bırakmamıştır. 2008 yılında serinin 4. filmi olan Rambo 4 adlı filmi gösterime girdi.

Empire dergisinin 1997 yılındaki Ekim ayı sayısında Tüm Zamanların En İyi 100 Film Yıldızı sıralamasında 92. sırada yer aldı.

Özel Hayatı
Stallone ilk olarak Sasha Czazk ile evlendi. Bu evliliğinden Sage ve Seargeoh adında iki oğlu olmuştur. 1985 yılında boşandılar. Sonrasında Stallone manken Brigitte Nielsen ile evlendi ve 1.5 yıl sonra boşandılar. Jennifer Flavin adlı mankenle evlenerek 3. kez dünya evine giren aktörün bu evlilikten de Sofia adında bir kızı var. Oğlu Sage Stallone 13 Temmuz 2012’de, henüz 36 yaşında hayatını kaybetmiştir.

The Godfather için teklif alan Stallone, kendine güvenemediği gerekçesiyle bu teklifi geri çevirmiştir.İlk evliliğinden olan oğlu Seargeoh’a otistik, son evliliğinden olan Sofia’ya ise kalbi delik teşhisi konuldu.Bruce Willis ile Planet Hollywood restoranlarının ortaklarındandır.
Stallone, 1970 yılında henüz 24 yaşında ve aktör olmaya çalıştığı sıralarda ilk kez “Party at Kitty and Studs” adlı bir pornografik filmde başrol oynadı.
1976 yılında Rocky filmi ile ünlendikten sonra, film yapımcılar tarafından “The Italian Stallion” (İtalyan Aygırı) adıyla ikinci kez piyasaya sürüldü.

Kaynak:Enson Biyografi

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir