Toygan Avanoğlu kimdir aslen nereli kaç yaşında hayatı biyografisi

Toygan Avanoğlu kimdir aslen nereli kaç yaşında hayatı biyografisi

, 24 Eylül 1979 tarihinde İzmir‘de müzisyen bir baba ve öğretmen bir annenin çocuğu olarak doğmuştur. Spor akademisi mezunudur. Eski bir Milli Basketbolcudur. Çocukluk yıllarından itibaren tiyatroya ilgi duyan Avanoğlu, Müjdat Gezen Sanat Merkezinde 1 yıl aldığı şan dersleri eğitimlerden sonra oyunculuk kariyerine “Kanal-i-zasyon” filmi ile başlamıştır.

aslennereli.com

Babasının vefatı sonrası onun hayallerini gerçekleştirmek amacıyla tiyatroya yöneldiğini belirtmiştir. Arkadaşlarıyla kurduğu ekipte skeç programları hazırlamış daha sonra 2012 senesinde bir arkadaşı tarafından “Düşman Kardeşler” isimli dizinin yönetmenine önerilmesiyle oyunculuk kariyerine başlamıştır. 2014 yılında “Güzel Köylü”, 2016’da “Hanım Köylü” ve 2018’de “Meleklerin Aşkı” gibi öne çıkan dizilerde rol almış, bu dizilerde canlandırdığı Konyalı Bünyamin ve Sivaslı Necmettin karakterleriyle adından söz ettirmiştir.

2016 yılında Hayati Tehlike adlı sinema filminin başrolünde yer alan Toygan Avanoğlu, Kedi Özledi, Deli Aşk, Ayla ve Yol Arkadaşım filmlerinde de rol aldı.

Toygan Avanoğlu’nun oyunculuğun yanı sıra müzik ile de iç içedir ve sözü ve müziği kendisine ait 35 kadar bestesi vardır. Bir diğer hobisi ise yazmaktır. Fantastik filmleri çok sevmekte özellike X-Men hayranı olarak Logan’ı çok beğenmektedir. Hayatında spor ise olmazsa olmazları arasındadır. Tenis, basketbol, kayak ve okçuluk gibi bir çok spor ile ilgilenmektedir. Diğer bir yandan motosiklet tutkunudur.

2019 yılında Rıfat Ilgaz‘ın unutulmaz eseri Hababam Sınıfı yeni nesil oyuncuları ile yeniden beyaz perdeye taşındı. Hababam Sınıfı Yeniden adı ile 5 Nisan 2019 tarihinde vizyona giren filmde Altan Erkekli, Mehmet Hoca karakterine can verirken diğer oyuncular Toygan Avanoğlu, Hande Katipoğlu, Sadi Celil Cengiz, Yusuf Çim, Fırat Albayram, Özge Özacar, Giray Altınok, Sami Aksu, Nazlı Pınar Kaya, Irmak Aydın, Mustafa Karaoğlu, Hasan Say, Hülya Duyar, Osman Alkaş, Deniz Yeşil Mavi, Nural Demirhan, Vural Ceylan oldu.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2019 – Geçmis Olsun (Saffet)(Sinema Filmi)
2019 – Hababam Sınıfı Yeniden (La Minör Bülent)(Sinema Filmi)
2019 – Aslı Gibidir (Sinema Filmi)
2018 – Sorma Neden (Sinema Filmi)
2018 – Meleklerin Aşkı (Necmettin) (TV Dizisi)
2017 – Yol Arkadaşım (Dr. Kamuran) (Sinema Filmi)
2017 – Deli Aşk (Fuat) (Sinema Filmi)
2017 – Babası (TV Filmi)
2017 – Ayla: The Daughter of War (Pusan Subayı) (Sinema Filmi)
2016 – Hayati Tehlike (Hayati Tehlike) (Sinema Filmi)
2016 – Hanım Köylü (Koptagel) (TV Dizisi)
2014 – Güzel Köylü (Bünyamin Kalas) (TV Dizisi)
2013 – Kedi Özledi (Yaygaracı) (Sinema Filmi)
2012 – Düşman Kardeşler (İlker) (TV Dizisi)
2009 – Kanal-İ-zasyon (Sinema Filmi)

Kaynak:Biyografi.info

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir