Tülin Mazlumoğlu Kestane Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Tülin Mazlumoğlu Kestane Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

1969 Kayseri doğumludur. İlk, orta ve lise tahsilini İstanbul’ da tamamlamıştır. İstanbul Kız Lisesi mezunu olup İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği fakültesindeki mezuniyetinden sonra bir süre asistanlık görevini yapmıştır. Amerika Birleşik Devletlerinde Chicago da bulunan University of Loyola’ da yabancı dil eğitimi almıştır. Diş hekimliği konularında birçok araştırmalarda bulunmuş olup halen serbest diş hekimi olarak çalışmaktadır. İyi derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve 1 çocuk annesidir.
Mesleki olarak yurt içinde ve yurt dışında birçok konferansa katılan Mazlumoğlu, aynı zamanda Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümünden Şubat 2015 tarihinde mezun olmuştur.
2009 Yılı yerel seçimlerinde Bakırköy ilçesinde Meclis Üyesi adayı olmuştur. Yine aynı yıl içerisinde Ak Parti İstanbul İl Başkanlığı yedek yönetim üyeliğine seçilmiştir. Kısa bir süre sonrasında Ak Parti İstanbul İl Başkanlığı asil yönetime atanmıştır. Bu dönemde, Aile – çocuk komisyon başkanlığı ve İl sağlık komisyon başkanlığı görevlerini yapmıştır.
2012 Yılı Ak Parti İstanbul İl Kongresi ile Asil yönetim kurulu üyeliğine seçilmiş olup AR-GE den sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevine atanmıştır. AR-GE den sorumlu Ak Parti İstanbul İl Başkan yardımcılığı görevini 8 Şubat 2015 İstanbul İl Kongresine kadar başarılı bir ekip çalışması ile tamamlamıştır.
Birçok mesleki derneğin yanı sıra sivil toplum kuruluşlarında da aktif görev yapmaktadır.

7 Haziran Adalet ve Kalkınma Partisi 25. Dönem milletvekili adayıdır.

Kaynakça: tgrthaber

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir