Turan Civelek Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Turan Civelek Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi Afyonkarahisar Bölgesi,2’nci sıradan millet vekili adayıdır.

Turan Civelek 1997 yılında Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Veteriner Fakültesinde asistan olarak göreve başladı. 2003-2018 yılları arasında Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde “Öğretim Üyesi“ olarak görev yaptı. AKÜ Hayvan Hastanesi bünyesinde yetiştiricilere, hayvancılık sektörüne, hayvanseverlere ve üniversite camiasına bir veteriner hekim ve bilim insanı olarak hizmet verdi.
Civelek evli ve iki kız çocuk babasıdır.
Civelek kariyeri boyunca; anabilim dalı başkanlığı, fakülte kurulu üyeliği, yüksekokul müdürlüğü, rektör danışmanlığı, sendika temsilciliği, sendika denetleme kurulu başkanlığı, dernek başkanlığı, vakıf ve dernek gibi kuruluşlarda üyelik ve yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundu.
Turan Civelek, gerçekleştirdiği bilimsel ve mesleki araştırma ve uygulamalar nedeni ile, yerel ve ulusal yazılı ve görsel basında defalarca yer almış ve mesleki açıdan bazı ilklere de imza atmıştır.
Civelek sosyal alanda da topluma katkı sağlamaya devam etmektedir. Bilimsel iki farklı ulusal derneğin kuruluşunda yer almıştır. Alanıyla ilgili bir derneğin yönetim kurulu başkanlığı görevini yürütmüştür. TSM ve THM alanında bestelenmiş ve korolar tarafından seslendirilmiş güfteleri de bulunmakta olup, ikisi şiir alanında dört kitap yazarıdır. Hobileri arasında şiir, fotoğraf ve bireysel sporlar (bisiklet, motosiklet sporları vb) yer almaktadır.

Kaynakça: tgrthaber

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir