Ünzile Yüksel Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Ünzile Yüksel Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Ünzile Yüksel 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi Giresun Bölgesi,2’nci sıradan millet vekili adayıdır.

Ünzile Yüksel, 1958’de Giresun’da doğdu. Evli ve 2 çocuk annesidir. İlk, orta ve lise eğitimini Espiye ilçesinde tamamladı. Fatih Eğitim Fakültesinde Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü, ardından Anadolu Üniversitesi Tarih bölümü, son olarak da İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Şu anda Anadolu Üniversitesinde İlahiyat Bölümü öğrencisi.
22 yıl Milli Eğitim Bakanlığına bağlı çeşitli okullarda öğretmenlik ve idarecilik yaptı. 2002 yılının Ağustos ayında öğretmenlik mesleğinden emekli oldu ve Giresun Sınav Dershanesi kurucu ortakları arasında yer aldı. Aynı zamanda bu dershanede öğretmen olarak görev yaptı. Halen Ceza, İdare ve Aile Hukuku dallarında serbest avukatlık mesleğini sürdürüyor. Ayrıca Giresun Barosu Kadın Hakları komisyonu üyesi.
2009 yılında Giresun Milliyetçi Hareket Partisi İl başkan yardımcılığı görevinde bulundu. 2011 ve 2015’de MHP milletvekili aday adayı oldu.
Giresun Kuzeyin Kadınları Derneğinin kurucu başkanlığını yaptı. Giresun Deniz Yıldızı Derneğinde gönüllü olarak çalıştı. 2017 Kasım ayında İyi Parti’nin Giresun Kurucu İl Başkanı olarak atandı. 24 Haziran seçimlerinde milletvekili aday adayı olmak için Giresun İl başkanlığı görevinden ayrıldı.

Kaynakça: tgrthaber

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir