Yağmur Banda kimdir aslen nereli kaç yaşında hayatı biyografisi

Yağmur Banda kimdir aslen nereli kaç yaşında hayatı biyografisi

Survivor 2018 All Star” yarışmasına katıldı.

, 1998 yılında İzmir’de doğmuştur. Babası Hamit Banda annesi ise Deniz Eryılmaz Banda’dır. 2006 yılıda Taekwondoya başlayan Yağmur Banda 11 yıldır bu spor ile uğraşmaktadır.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || ).push({});

55 kilo olan Yağmur Banda, İzmir büyük şehir belediyesi Taekwondo takımında yer almaktadır. Yağmur Banda’nın en büyük başarısı 2012 yılında kazanmış olduğu Taekwondo Türkiye şampiyonluğudur. Diğer şampiyonlukları ise Gençler Milli takım seçme ikinciliği, Gençler Alanya şampiyonası üçüncülüğü, İller arasında yapılan müsabakalarda şampiyonluklar aldı.

Survivor 2018 All Star” yarışmasına katıldı.

10 Şubat 2018 tarihinde Acun Ilıcalı’nın Tv8 kanalında başlayacak olan “Survivor 2018 All Star” yarışmasında ünlüler kadrosunda Adem Kılıçcı, Damla Can, Hakan Hatipoğlu, Hilmi Cem İntepe, Merve Aydın, Murat Ceylan, Nagihan Karadere, Nihat Doğan, Sahra Işık, Sema Aydemir, Turabi Çamkıran, Ümit Karan olacak.

Survivor 2018 All Star” yarışmasında gönüllüler kadrosunda ise Cumali Akgül, Birsen Bekgöz, Ramazan Kalyoncu, Gizem Kurtulan, Melih Özkaya, Yağmur Banda, Ecem Karaağaç, Nevin Yanıt, Anıl Berk Baki, Funda Alkayış, Gamze Aksu, Marcus olacak.
Kaynak:Biyografi.info

 

Kaynak: biyografi info

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir