Yasin Zülbaharoğlu Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Yasin Zülbaharoğlu Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Üsküplü muhacir bir ailenin evladı olarak 1985 İstanbul-Fatih’te doğdu. İlkokul ve ortaokul Eminali Yaşin İlköğretim Okulu; Lise öğrenimini ise Fatih Lisesinde tamamladı(1991-2003).Fatih Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünden mezun olarak üniversite eğitimi aldı (2003-2008). Beş senelik üniversite hayatı boyunca yine sırası ile Hazırlık Öğrenci Temsilciliği(2003-2004), İşletme Bölümü Ve İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Öğrenci Temsilciliği (2004-2005)Öğrenci Konseyin Başkanlığı (2005-2006) yaparak öğrencileri temsil etme fırsatı yakaladı. Aynı dönem içerisinde; tüm öğrencilerin ve üniversitelerin yaşamış olduğu sıkıntılara çözüm bulmak, daha kaliteli, daha başarılı bir öğrenim hakkı ve daha yaşanılabilir üniversiteler için İstanbul Üniversiteleri Başkanlar Birliğini kurdu.

Siyasi hayatına resmi olarak 2006 yılında AK Parti Bayrampaşa İlçe Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeliği ile başladı. 2007 yılında İstanbul İl Gençlik Kolları Sosyal İşler Komisyon Üyeliği ve 2007 İBB Gençlik Meclis Üyeliği Ve Tanıtım Medya Komisyon Başkan Vekilliği görevlerini başarı ile üstlendi.

2008 yılında Amerika’da San Diego State University’de dil becerisi ve pazarlama programı eğitimi aldı. 2009 yılında vatani görevini yapmak için eğitimini tamamlayıp ülkeye geri döndü. Askerliğini acemilik dönemini üç ay İstanbul Tuzla Piyade Okulunda daha sonra Asteğmen olarak 9 ay Kıbrıs Güzelyurt’ta bulunan 49. Piyade Alayında BM Sorumlusu olarak tamamladı.

2010 yılında Bayrampaşa AK Parti İlçe Gençlik Kolları Teşkilat Birim Başkanlığı, 2012 yılında SHİB Başkanlığı görevinde bulundu. 2013 yılı sonunda İlçe Gençlik Kolları başkanının istifa etmesi sebebiyle Gençlik Kolları Vekâlet Başkanı olarak göreve getirildi. 2014 yılının Eylül ayında ise gençlerin önlerini açmak için
tüm görevlerini devretti.

STK’larda görevler aldı. Genç İnisiyatif( 15 gençlik derneğinin birleşimi) İnsan Akademisi.

2013 yılında seçilerek başlamış olduğu Rumeli Türkleri Derneği Teşkilattan sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine halen devam ediyor. Evli ve bir çocuk babası.

7 Haziran Adalet ve Kalkınma Partisi 25. Dönem milletvekili adayıdır.

Kaynakça: tgrthaber

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir