Yavuz Selim Kıran Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Yavuz Selim Kıran Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi Ordu Bölgesi,6’nci sıradan millet vekili adayıdır.

01.01.1985 Ünye doğumlu olan Yavuz Selim Kıran, Anafarta İlkokulu’nun ardından Ortaokul ve Lise öğrenimini Ünye Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi(ODTÜ) Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü kazanarak eğitimine Ankara’da devam etti. Bölümünü 1 yıl erken şekilde Şeref derecesiyle bitiren Kıran, bu süre zarfında farklı sertifika ve eğitim programlarına katıldı.

Yavuz Selim Kıran, Lisans eğitiminin hemen ardından Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğine atanarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakanlığı Döneminde konuşmalarını hazırlayan ekibin içerisinde yer aldı. Daha sonra Avrupa Birliği Genel Sekreterliği Genel Sekreterlik Müşavirliği, Avrupa Birliği Bakanlığı Bakanlık Müşavirliği, TÜBİTAK Başkan Danışmanlığı, TÜSSİDE Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunan Yavuz Selim Kıran, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile birlikte uzun yıllar devam eden birlikteliğini Dışişleri Bakanı Başdanışmanlığı ile sürdürdü.

Yavuz Selim Kıran 2008 yılında ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından düzenlenen Geleceğin Liderleri eğitim programına seçildi. Temmuz 2008-Nisan 2009 arasında Bosch Vakfı sponsorluğunda Transfuse Derneği ve Avrupa Koleji tarafından düzenlenen Liderlik Geliştirme Programı’na seçilen tek Türk katılımcı oldu. Kıran, 2012 yılında Harvard Üniversitesi tarafından düzenlenen “Güneydoğu Avrupa’da Liderlik Programı’nın da katılımcıları arasında yer aldı.

İyi derecede İngilizce bilen Kıran, evli ve 1 çocuk babasıdır.

Kaynakça: tgrthaber

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir