Zafer Akıncı Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Zafer Akıncı Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Uzman Psikolog Dr. Zafer Akıncı, Türkiye genelinde çok sevilen bir psikologdur. Televizyon kanallarında sempatik ve hoş sohbet kişiliği ile kısa zamanda çok sevilmiştir. Eğitim hayatına İlk önce fizik ve bilgisayar programcılığı eğitimleri alarak başlayan Zafer Akıncı psikolojiye olan ilgisini fark ederek psikolojiye yönelmiştir. Yurtiçi ve yurtdışı akrediteli birçok psikoterapi tekniğinin eğitimin alan Zafer Akıncı, önce Prof .Dr. Öget Öktem Tanör’ün desteği ile nöropsikoloji alanına yönelmiş ve sonrasında Yrd.Doç.Dr. Hatice Kafadar ile yaklaşık iki yıl boyunca bu alanda önemli çalışmalar yapmıştır. Yrd.Doç.Dr.Hatice Kafadar ile birlikte uluslar arası yayınlarda bilimsel yayın yapmış ve uluslararası kongrelerde sunumlar yapmışlardır.

Zafer Akıncı 1974 yılında Malatya’da doğmuştur. 2003 yılında evlenen Zafer Akıncının 2 çocuğu vardır. Aile hayatına önem veren bir psikolog olan Zafer Akıncı çıktığı televizyon programlarında eşlere sorunlarını çözmeleri ile ilgili çok değerli bilgiler vermektedir. Özellikle 2015 yılında beyaz tv ekranlarında İşin Aslı isimli programda insanların sorunlarına çözüm üretmiştir. Zafer Akıncı, 2016 yılı itibariyle ekranların sevilen sunucusu Nur Viral ile birlikte “Hayatta Her Şey Var” adlı programda izleyicileriyle buluşmuştur. Zafer Akıncı, birçok ulusal radyo ve televizyonlarda programlar hazırlamıştır. Ayrıca uluslararası hakemli yayınlarda akademik makaleleri yayınlanmıştır. Popüler dergi ve gazetelerde birçok makalesi yayınlanmıştır.

– Uzman psikolog Dr. Zafer Akıncı, 2006 yılından bu yana Türkiye‘de psikoloji ve insan davranışları alanındaki araştırmalarını Humanovus şirketi altında Bilim Kurulu Başkanı olarak yapmıştır.

– 2004 yılından bu yana ise yine psikolojide oldukça büyük öneme sahip bir alan olan nöropsikoloji alanında aktif olarak çalışmalar yapmıştır.

– Uzman psikolog Dr. Zafer Akıncı’nın klinik ve gelişim psikolojisi alanındaki uzmanlığının dışında diğer dallarda da eğitimlere sahiptir. Sosyoloji, fizik, insan kaynakları yönetimi, yönetim ve organizasyon, bilgisayar programcılığı dallarında lisans eğitimlerine sahiptir.

– Prof. Dr. Özcan Köknal danışmanlığında psikoloji yüksek lisans eğitiminden sonra klinik psikoloji ve gelişim psikolojisi olmak üzere iki farklı psikoloji alanında doktora eğitimi almıştır. 1000 saati aşan aile terapisi ve danışmanlığı(bakanlık onaylı) eğitimlerinden sonra, 3 farklı tıp doktorundan yaklaşık 8.500 saatlik süpervizyon almıştır.

– Psikoloji alanında yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere 4300 saatin üzerinde akrediteli ve sertifikalı eğitimler almıştır.
Uzm Dr. Hakan yalman ile birlikte kuantum fiziği ve psikolojik yaklaşımlarla yanılsamalı kader algısı üzerine çeşitli yazılar, seminerler ve programlar yapmıştır. Daha sonra insan kaynakları, yönetim ve organizasyon alanlarında 2 farklı üniversitede yüksek lisans eğitimlerinden sonra psikoloji alanında daha spesifik eğitimlere yönelmiştir. Zafer Akıncı halen Uzm. Dr. Hakan Yalman ve birlikte Doç. Dr. Özcan Yıldız ‘la birlikte “Kan transfüzyonunun nöropsikolojik etkileri ile kişilik yapılarında kalıcı değişimleri” konulu bilimsel araştırmanın çatı ekibinde çalışmaktadır.

– 9 farklı nöropsikolojik test üzerinde bilimsel çalışmalarda bulunarak, bu testlerin korelasyon analizini Doç.Dr.Hatice Kafadar ile birlikte yapmıştır. Bu testlerin telif haklarını almıştır.

Çağımızın en büyük sorunlarından olan biri olan dikkat eksikliği üzerinde kalıcı düzelme sağlayan IQup Metodu’nu geliştirmiştir. IQup Bilişsel Gelişim Metodu’nun etkinliği ve kalıcılığı üzerine bilimsel araştırmalar yapılmış ve metot uluslararası alanda kabul görerek dünya literatürüne girmiştir.

– IQup Metodu ülkemizi eğitim ve nöropsikoloji alanında Paris, Amsterdam ve Çanakkale’de olmak üzere üç uluslararası kongrede temsil etmiştir. IQup üzerinde yapılan bilimsel araştırmalar Cambridge Üniversitesi yayınları tarafından basılan JINS (Journal of International Neuropsychological Society) jurnalinde, AIJSS (American International Journal of Social Science), ELSEVIER – Procedia Socian and Behavioral Sciences ve IOJES (International Online Journal of Educational Sciences) jurnallerinde yayınlanmıştır.

– Zafer Akıncı çeşitli spor takımları, özel şirketler ve devlet kurumları başta olmak üzere birçok sanatçı, siyasetçi, işadamına değişik birçok alanda sonuç odaklı danışmanlıklar yapmıştır.

– Zafer Akıncı, bireysel danışmanlık, aile danışmanlığı, öğrenci danışmanlığı, yönetici danışmanlığı alanlarında insanlara yardımcı olmaktadır.

– Aşk mı Hadii Canım Sende: 2016 yılında okuyucusuyla buluşan kitapta, genel olarak aşkın iki çeşidinden bahsediliyor. Aşkın Tutkulu ve şefkatli olarak iki şekli bilimsel veriler eşliğinde anlatılıyor.

Güneşe Açılan Aynalar: Günümüz bilgi çağındaki yalnızlık duygusuyla verilen kavgadan uzak durmak belkide  o kadar da zor değildir. Bir eliniz yüreğinizde, dış dünyanın kaygılarından uzaklaşarak okuyacağınız, sevgi iplikleriyle örülmüş bir farkındalık romanıdır.

Hızlı Öğrenme: Eğitim danışmanı Sevgi Yavuz ile birlikte yazdığı eğitici ve öğretici bir kitaptır.

-Kaygıyı Yönetmek-2009
-Hafıza Gelişir mi?
-Özgüvenli Olabilmek-2009
-Okuyabilmek-2009
Etkin Ders Çalışma Teknikleri-2009
-Dikkat Konsantrasyon Geliştirme Yöntemleri-2009

Kaynakça: iyi mi böyle

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir