Yasemin Ergene Özilhan Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Yasemin Ergene Özilhan Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Yasemin Özilhan, 22 Ocak 1985 tarihinde Almanya’nın Hamburg şehrinde dünyaya gelmiştir. ikiz erkek kardeşi ve bir de abisi vardır. Babası narkotik şubede polistir. Yasemin Ergene, küçükken ailesi ile birlikte Almanya’dan kesin dönüş yaparak Tekirdağ’ a yerleşmişlerdir. İlköğretim ve lise eğitimini Tekirdağ’ da okudu. 15 yaşındayken katıldığı Gaye Sökmen Ajans Elite Model Look yarışmasında 10 finalist arasında kalmayı başardı. Ayrıca 2003 yılında katıldığı Miss Turkey yarışmasında da son 10’a kalmayı başardı. Sanat dünyasına adım atabilmek amacıyla liseden mezun olmasının ardından, Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde tiyatro eğitimi aldı .

Yasemin Özilhan, ilk dizi deneyimini 2002 yılında Koçum Benim adlı dizi de Eylül karakteri ile yaptı. 2004 yılında da Vizontele Tuuba filmi ile de ilk sinema deneyimini yaşamıştır. Ama Asıl çıkışını bir zamanlar reyting rekorları kıran Doktorlar adlı dizide Doktor Ela Altındağ rolüyle yakalamıştır. Hem güzelliği hem de gösterdiği oyunculuk performansı ile hayranlarının dikkatini çekti. Daha sonra güzel oyuncu üniversite eğitimi için mesleki kariyerine son vermek zorunda kaldı. İstanbul Bilgi Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümünden mezun olan Yasemin Ergene, 16 Temmuz 2011 tarihinde İşadamı İzzet Özilhan ile evlendi. 2012 ve 2013 doğumlu iki kız çocukları oldu. İsimleri ise Emine ve Ela ‘dır. Yasemin Özilhan’ın iki çocuk doğurmasına rağmen, böyle zayıf kalmasının nedeni; düzenli olarak spor yapması, sebze ağırlıklı beslenmesi ve hayatından ekmeği tamamen kesmesine borçludur.

Büyük kızı Emine’de 19 kilo alıp 74 kilo ile doğum yapıp, 2 ay içinde de 25 kilo birden vermiştir. Daha sonra bir buçuk ay sonra ikinci kızına hamile kalmıştır. Şimdi ise 50 kg’dadır. Yasemin Özilhan’ın eşi İzzet Özilhan, Anadolu Holding’in sahibi olup şirketin başındadır. Yasemin Özilhan ise İki kızı olduktan sonra bebek ürünlerine merak sararak, Carter’s adlı çocuk mağazalarının Türkiye’deki genel müdürlüğünü üstlenen görümcesi İpek Özilhan Özkan ile halkla ilişkiler müdürlüğünü yapmaktadır. Vakit buldukça ata biniyor, spor yapıyor, boks yapıyor ve çocukları ile vakit geçiriyor.

Yasemin Ergene Özilhan’ın Reklam filmleri

Ecobella
Migros

Yasemin Ergene Özilhan’ın Ödülleri

2003 yılında  Miss Turkey  yarışmasında da ilk 10.
2015 yılında Elle Stil Ödülleri yarışmasında En Stil Sahibi Kadını seçildi.

Yasemin Ergene Özilhan’ın Dizileri

2002 yılında ”Koçum Benim” adlı dizide Eylül karakterini canlandırdı.
2004 yılında ”Çocuğun Var Derdin Var” adlı dizide Sibel karakterini canlandırdı.
2004 yılında ”Ah Be İstanbul” adlı dizide Esra karakterini canlandırdı.
2005 yılında ”Aşk Oyunu” adlı dizide Ekin karakterini canlandırdı.
2006 yılında ”Doktorlar” adlı dizide Ela Altındağ karakterini canlandırdı.
2008 yılında ”Babam Adam Olacak” adlı dizide Yeşim karakterini canlandırdı.

Kaynakça: iyi mi böyle

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir