Esra Ezmeci kimdir aslen nereli kaç yaşında hayatı biyografisi

Esra Ezmeci kimdir aslen nereli kaç yaşında hayatı biyografisi

, 1 Ağustos 1985 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Annesi Seval Ezmeci, babası Suat Ezmeci’dir. 2008 yılında İstanbul Bilgi üniversitesinden mezun oldu. Üniversite lisans eğitimini 2011 yılında İstanbul Haliç Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümünde 1.lik ile tamamladı. Ardından aynı üniversitede Klinik Psikoloji Yüksek Lisansını 2014 yılında bitirip Klinik Psikolog olarak çalışmaya başladı. Üsküdar Üniversitesinde Adli Bilimler Doktorasını tamamladı.

aslennereli.com

Psikolog stajını İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Çapa Devlet Hastanesinde yapan Esra Ezmeci, ardından 8 yıl boyunca İstanbul Zeytinburnu Balıklı Rum Hastanesinde Bağımlılık ve Psikiyatri kliniklerinde aktif olarak çalıştı.

Esra Ezmeci, 2005 yılında Tutku Dalmaz ile evlendi. 2015 yılında boşandı. Tuğra Dalmaz (d.2008) adında bir oğlu vardır.

İstanbul Etiler’de TERAPİ EVRENİ adlı kendi kliniğinde hizmet vermekte olan Esra Ezmeci, kişisel gelişim ve psikolojinin çeşitli alanlarıyla alakalı eğitimler ve seminerler düzenlemektedir. Bağımlılık tedavisi, aile/ilişki/evlilik danışmanlığı, ergen psikolojisi, bireysel danışmanlık üzerine çeşitli konularda danışmanlık ve tedavi çalışmaları yürütmektedir.

Esra Ezmeci, 4 Temmuz 2022 tarihinde FOX TV ekranlarında “Karşı Karşıya” adlı programının sunuculuğunu yapmaya başladı. 7 Ekim 2022 tarihinde final bölümü ile bitti.

Psikolog Esra Ezmeci, ilişkiler üzerine kitaplar yazıp, sosyal medya hesabından kendisine gelen itiraf ve soruları yanıtlamaktadır.

Kitapları :
2018 – Süt Lekesi,
2019 – Düştüğünde Kalkarsan Hayat Güzeldir,
2020 – Kararı Ben Veririm: İlişkisini Yöneten Hayatını Yönetir,
2021 – Kadınlar Sıcak Erkekler Soğuk Sever,
2021 – İz Bıraktığın Kadar Varsın,
2022 – Vazgeçilmez Olmanın Sırrı

Kaynak:Biyografi.info

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir